پروفسور دکتر شیخ عبدالرزاق السعدی درگذشت جناب شیخ سلطان خلیفه محمد المحمد کسنزان حسینی را تسلیت گفت.

پروفسور دکتر شیخ عبدالرزاق السعدی درگذشت سید و شیخ سلطان خلیفه محمد المحمد کسنزان حسینی( قدس سره) را تسلیت گفت.

تسلیت به خاندان کسنزان

نوشته­ ی د. شیخ عبدالرزاق سعدی

خداوند تبارک و تعالی فرمود: إنا نحن نحی الموتى ونکتب ما قدموا وآثارهم وکلَّ شیء أحصیناه فی إمام مبین(بی تردید ما مردگان را زنده می کنیم و آنچه را پیش فرستاده اند و بر جا مانده از ایشان را ثبت می کنیم و همه چیز را در کتابی روشن بر شمرده‌ایم). و پیامبر اکرم( ص) فرمودند: « ما من شیء أثقل فی میزان المؤمن یوم القیامه من خلق حسن» (در میزان اعمال چیزی سنگین تر از اخلاق نیکو نیست) ابن داوود و ترمذی آن را در کتاب «سنن» خود آورده اند. حضرت  شیخ محمد رحمه الله، شیخ طریقت قادریه کسنزانی در جهان و از سلاله‌ی حضرت محمد واز خانواده ای اصیلی است که همه از فرزندان یکدیگر هستند. رابطه من با پدر ایشان، شیخ عبدالکریم رحمه الله هنگامی آغاز شد که در دهه شصت و هفتاد قرن گذشته در شهر کرکوک وی را در تکیه ی ایشان ملاقات کردم.ارتباط من پس از پیوند و ارتباط با پدر گرانقدر ایشان رحمه الله با فرزند بزرگوارش جناب شیخ محمد رحمه الله ادامه یافت که بهشت برین جایگاهش باشد.

در این خانواده گرامی، اخلاق اسلامی، تواضع، کرامت و مهمان­نوازی دیده می­شود؛ ایشان ضمن تکریم مهمان، دوستدار علما و صالحین نیز هستندو پیروانشان را به نظرخواهی از فقهای متدینی فرا می­ خوانند که فتوایشان مورد تأیید باشد. درگذشت مرحوم، شیخ طریقت را تسلیت می­گوییم گرچه این شیخ فرزندان خوبی همچون شیخ نهرو و شیخ غاندی را از خود برجای گذاشت. خداوند متعال آنها را به سوی احیای سنت جدشان، پیامبر صلی الله علیه و آله و اقتدا به سیرت مبارک وی رهنمون سازد. خبر وفات شیخ محمد رحمه الله به من رسید پس بازگشته و گفتم: إنا لله و إنا إلیه راجعون. خداوند هر چیزی را که عطا کند و هرچیزی را که باز پس گیرد مختص خود اوست و هرچیز نزد او میزان و اندازه­ای دارد. سپس به سجاده ای نگاهی انداختم که سخاوتمندانه آن را با یک تسبیح به من هدیه داده بودند. همواره این دو هدیه گرانقدر را حفظ خواهم کرد و با اینکه تسلیت ­گویی تلفنی به فرزندان جناب شیخ را که من واجب است، انجام دادم با این حال فکر کردم برای ابراز وفاداری و قدردانی از جناب شیخ باید این مقاله را بنویسم.

به مناسبت این اندوه برادرانم را که پیرو جناب شیخ رحمه الله هستند را به پیروی از اخلاق، کرامت و ایمان او، فرمانبرداری از خداوند و پیامبرش، تمسک به کتاب خدا و سنت رسول خدا، پروراندن محبت علما و صالحین در دل و تمسک به یاد خداوند متعال دعوت می­کنم همانطور که او دوست دارد و راضی است. از خداوند متعال مسألت داریم که ما را از خادمان پیامبر، اهل بیت، صحابه و پیروان شریعتش قرار دهد همانطور که او شنوا و اجابت­کننده است.

برادرتان- عبدالرزاق سعدی    ۱۲/۷/۲۰۲۰

آخرین مطالب

تلگرام
WhatsApp
چاپ

الَّلهُمَّ صَلِّ على سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ ٱلوَصــفِ وَٱلوَحْيِ وَٱلرِّسَالَةِ وَٱلحِكْمَةِ وَعَلى آلِهِ وَصَحـبِهِ وَسَلِّمْ تَسليماً